new release | pre release | reissue | promo | sale | terms and conditions |delivery
to favorite

polski
 
wersja polska
    EUR USD GBP
 
Log in 
Styles 
New release 
Pre-release 
Search
 
exact phrase
 
 
 

Items: 0
Amount: 0.00 EUR

 
 

 

 
 
 Items: 0

clear
 

For gift 

Music for children 


audiophile & HD 


merchandise 


Various dance 

Various pop 

Various rock 

Vinyls 

Vinyls
super offer !!!
 

Maxi-singles 

Overstock 

Boxes 

Cheap CDs 

Cheap MCs Music press 

Books 

 

 
1.Africa Speaks
2.Batonga
3.Oye Este Mi Canto
4.Yo Me Lo Merezco
5.Blue Skies
6.Paraisos Quemados
7.Breaking Down The Door
8.Los Invisibles
9.Luna Hechicera
10.Bembele
11.Candombe Cumbele

 

 

Santana    more items [1047]

Africa Speaks(P) (2019-06-06) Concord Records [260]

CD cardboard
[compact disc]
ships in: 14-45 days    
        
"Africa Speaks" to wyjątkowy punkt w 50-letniej karierze Santany. Jak przyznaje sam artysta: - Ten album był niczym prezent z raju, który zstąpił z przeznaczeniem trafienia do jak najszerszej publiczności. Na tym krążku dotykamy wielu różnych emocji. Mamy tu humor, łaskę, ludzką egzystencję.W trakcie swojej bogatej kariery, Carlos Santana stworzył niepowtarzalną fuzję rocka, latino i jazzu. Na swoim najnowszym albumie, "Africa Speaks", muzyk idzie dalej i głębiej niż kiedykolwiek wcześniej. Zainspirowany dźwiękami i rytmami z Afryki, wirtuoz stworzył niezapomniane i mocne dźwięki.
----- more -----
"Africa Speaks" z całą pewnością można nazwać najbardziej przełomowym krążkiem w dotychczasowej karierze kultowego artysty.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór "Breaking Down The Door", do którego powstał teledysk:
Tak Santana opowiada o inspiracjach do nowego albumu:

Muzyka afrykańska zawsze była głęboko zakorzeniona w moim sercu. Rytym, groove i melodie z tego kontynentu mam w swoim DNA. Jeśli czerpiesz inspiracje z wielu miejsc, mówisz że robisz research. Ja postanowiłem zrobić research tej pięknej muzyki z pięknego zakątka planety. Tamtejsi muzycy nadają na niepowtarzalnych częstotliwościach. Jest to dość zabawne, bo gdy gram w Afryce, ludzie często pytają mnie: "W jaki sposób trafiłeś na naszą muzykę?". Odpowiadam wówczas: "Jak mógłbym nie znać czegoś, co tak bardzo kocham?"

Santana
Aby w pełni oddać sprawiedliwość ulubionemu nurtowi, Santana wiedział, że do produkcji "Africa Speaks" musi zatrudnić kogoś, kto potrafi myśleć poza schematami. Dlatego nawiązał współpracę z legendarnym Rickiem Rubinem. - Jeszcze zanim uścisnęliśmy ręce - wiem, że Rick bardzo się ucieszy, gdy to usłyszy - wiedziałem, że nigdy wcześniej nie zrobiłem czegoś takiego w swojej karierze. Gdy byliśmy już po wspólnych odsłuchań demówek, Rick zadzwonił do mnie i powiedział: "Te numery są jak brama do ludzkiej świadomości".

Na płycie usłyszymy ośmioosobowy zespół, w skład którego wchodzi m.in. żona artysty, Cindy Blackman Santana, grająca na perkusji. Nagrania odbyły się w Shangri La Studios w Malibu, które należą do Rubina. Wiele utworów powstało za pierwszym podejściem. - Nie chcę się przechwalać ani wyolbrzymiać, ale w 10 dni zarejestrowaliśmy 49 utworów. Gdyby Miles Davis albo John Coltrane byli wtedy z nami w jednym pomieszczeniu, z pewnością zapytaliby: "Cholera, w jaki sposób to zrobiłeś?".

- Rick był bardzo subtelny i dyskretny. Nigdy niczego nie narzucał. Obdarzył mnie bezgranicznym zaufaniem. Wiedział, że chcę sprawić, by ludzie tańczyli, ale że mam na to niestandardowe pomysły - opowiada Santana o współpracy z producentem.

Kolejną ważną dla "Africa Speaks" osobą jest hiszpańska wokalistka Buika, której głos niczym magiczne zaklęcie ozdabia album. - Ludzie będą wniebowzięci, gdy usłyszą jej głos. Buika ma w swoim wokalu Ninę Simonę, Ettę James, Tinę Turner i Arethę w jednym - opowiada słynny muzyk i dodaje, że artystka napisała teksty do niektórych znowych kompozycji: - Powiedziała mi, że nigdy wcześniej nie napisała takich rzeczy. Odparłem jej: "Skoro ty masz takie odczucia, pomyśl sobie, co poczują inni!".

"Africa Speaks" to pięknie skomponowany album, który otwiera tytułowy kawałek - radosna celebracja dzikiego i połyskliwego stylu gry Santany. Gitarze towarzyszą conga, pianino oraz chór wprowadzający podniosłą atmosferę. W utworze "Batonga" słyszymy swobodny jam z Davidem K. Mathewsem na Hammondzie B3, który przypomina o początkach Santany. "Oye Este Mi Canto" uwodzi wokalem Buiki oraz basem Benny'ego Rietvelda.

- Są takie piosenki jak "We Will Rock You" czy "Start Me Up", które są ponadczasowe jak Koloseum - mówi Santana, odnosząc się do kolejnego utworu z "Africa Speaks", "Yo Me Lo Merezco". Mógłby mieć na myśli również "Breaking Down the Door", który - jak przewidujemy - błyskawicznie trafi do grona koncertowych faworytów. W tej piosence możemy usłyszeć syna Carlosa, jak również laureata Grammy - Salvadora Santanę na klawiszach.

W "Blue Skies" gościnnie pojawia się Laura Mvula. Koniecznie zwróćcie uwagę również na hipnotyzującą perkusję w "Luna Hechicera". Niezapomniany rytm pojawia się również w "Bembele".

Ostatnim utworem na płycie jest "Candombe Cumbele", którego siłą napędową jest cowbell. To ekscytujący finał jedynej w swojej rodzaju przygody, jaką jest "Africa Speaks".

Artyści tacy jak Jimi Hendrix czy Stevie Ray Vaughan podczas gry nabierali siły żywiołu. To trochę tak jakby patrzeć na tornado, które zaraz w ciebie uderzy. O to właśnie chodzi w muzyce. Uchwycić fizyczne za pomocą metafizycznego. Aby dokonać tej sztuki, nie możesz bać się rzucać zaklęć - podsumowuje Santana.


compare all versions
CDSHM
3-7 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper
(P) (2019-06-07) Um /

CD
14-45 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper
(P) (2019-06-06) Concord Records

2LP
14-45 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper
(P) (2019-06-06) Concord Records

the fans recommend:
 
hard rock rock
jazz piano
blues boogie hard rock rnb rock
BluRay
16.98      
6.14    
to wishlistto compare
versions [4]
DVD/DVD [box 3pcs] | BluRay | DVD
CD
9.33    
to wishlistto compare
versions [2]
2LP | CD
CD
12.52    
to wishlistto compare
versions [7]
2LPHQ | 2LP | LP [...]temporary cheaper -> more products [108]
 
CD
5.40    
to wishlistto compare
versions [33]
BluSpecCD | 2LPHQ [...]
BluRay
12.28    
to wishlistto compare
3LP+DVD
57.37      
27.01    
to wishlistto compare
versions [4]
CD/BluRay [box 3pcs] | CD/DVD [box 3pcs] | 3LP+DVD [...]gadgets -> more products [6]
 
TShirt
14.73    
to wishlistto compare
versions [4]
TShirt
    

biography & document -> more products [10]
 
CD
9.82    
to wishlistto compare
2CD
18.36      
14.73    
to wishlistto compare
CD
12.28    
to wishlistto comparebiography & document -> more products [10]
 
CD
17.43    
to wishlistto compare
CD
13.26    
to wishlistto compare
3CD
9.82    
to wishlistto compare 
fan recommends:
blues latin pop rock virtguitar [42]
blues latin [1210]
CD
13.50    
to wishlistto compare
blues pop [8308]
CD
7.80      
6.14    
to wishlistto compare
blues rock [40719]
CD
13.31      
11.05    
to wishlistto compare
blues virtguitar [2304]
CD
7.36    
to wishlistto compare
latin pop [8414]
CD
6.14    
to wishlistto compare
latin rock [2080]
CD
8.35    
to wishlistto compare
pop rock [75252]
CD
17.19    
to wishlistto compare
 
main page | delivery | terms and conditions | contact us

copyright © 1999-2019 fan.pl