new release | pre release | reissue | promo | sale | terms and conditions |delivery
to favorite

polski
 
wersja polska
    EUR USD GBP
 
Log in 
Styles 
New release 
Pre-release 
Search
 
exact phrase
 
 
 

Items: 0
Amount: 0.00 EUR

 
 

 

 
 
 Items: 0

clear
 

For gift 

Music for children 


audiophile & HD 


merchandise 


Various dance 

Various pop 

Various rock 

Vinyls 

Vinyls
super offer !!!
 

Maxi-singles 

Overstock 

Boxes 

Cheap CDs 

Cheap MCs Music press 

Books 

 

 
1.Bad Woman Blues
2.War In My Mind
3.Without Words In The Way
4.Let It Grow
5.Try A Little Harder
6.Sister Dear
7.Spanish Lullabies
8.Rub Me For Luck
9.Sugar Shack
10.Woman Down
11.Thankful
12.I Need A Hero

 

 

Beth Hart    more items [70]

War In My Mind


PRD75952 /
(P) (2019-09-27) Provogue Records [438]

CD digipack
[compact disc]
ships in: till release 12 days    
        
Beth Hart jest tak prawdziwa, jak tylko się da. W branży muzycznej pełnej blichtru, retuszu i słodyczy jest jedną z nielicznych, która gra w otwarte karty, dzieli się z słuchaczami najciemniejszymi tajemnicami i zaprasza na ostrą przejażdżkę bez trzymanki.

Dzięki nowej płycie, zatytułowanej "War In My Mind" nominowana do nagrody Grammy Beth Hart umacnia swoją pozycję bardzo szczerej i świadomej artystki. Jak sama wyjaśnia:"Na tym albumie jestem bardziej otwarta na bycie sobą. Przeszłam bardzo długą i krętą drogę i aktualnie czuję się dobrze z moim mrokiem, z moimi dziwactwami i rzeczami, których normalnie bym się wstydziła, ale również z tym wszystkim, co powoduje, że czuję się dobrze".
----- more -----
W wieku 47 lat (artystka podkreśla, że nie wstydzi się swojego wieku) Beth znalazła się w najlepszym okresie swojego życia i twórczości. Album "Fire On The Floor" z 2016 roku odniósł bardzo duży sukces sprzedażowy i komercyjny, spotkał się z bardzo dobrym uznaniem krytyków, a koncerty Beth były wyprzedawane nawet w największych obiektach typu Royal Albert Hall (gdzie nakręcono koncertowe DVD).

Jednak, jak przypomina Beth Hart, jej życie nie zawsze było takie kolorowe."Raz wszystkie rzeczy się dobrze układają, potem wszystko się wali, potem znowu układa i znowu wali. I właśnie w takich ekstremalnych i skrajnych sytuacjach rodzi się wiele najlepszych piosenek. Zawsze starałam się szukać prawdy w każdej nagranej przeze mnie płycie. Ale na tym albumie jestem jeszcze bardziej otwarta i szczera jeśli chodzi o miłość, uzależnienie, mojej dwubiegunowości, o moim ojcu i siostrze".Teksty na "War In My Mind" traktują o wzlotach i upadkach artystki, są w nich zawarte wspomnienia z dzieciństwa z lat 70. w Los Angeles. Beth Hart opowiada także o utracie ukochanej siostry, Sharon, o współpracy z blues-rockowym mistrzem Joe Bonamassą, o swoim mężu oraz o ukojeniu, które odnalazła w kościele.Album "War In My Mind" został wyprodukowany przez Roba Cavallo, który to miał już wcześniej zmiksować album "Leave The Light On" z 2003 roku. Beth wspomina:"Producent, z którym wówczas współpracowałam podjął pewne decyzje bez mojej zgody, ale los się odwrócił po 15-tu latach, na przypadkowej kolacji z udziałem producenta Green Day i My Chemical Romance. Właśnie napisałam utwory "Rub Me For Luck", "Woman Down" i "Sister Dear" (o mojej siostrze Susan) i gospodarz chciał, żebym zagrała coś na fortepianie. Na początku trochę się wahałam, ale w końcu stało się. Po wszystkim Rob Cavallo podszedł do mnie i powiedział, że bardzo rozwinęłam się jako kompozytorka i że bardzo chce nagrać ze mną te utwory. No i okazało się, że jest jednym z najfajniejszych ludzi, z którymi przyszło mi kiedykolwiek współpracować. Myślę, że jedną z jego największych zalet jest to, że pozwala artystom na posiadanie własnej wizji w stu procentach".2018 was an exceptional year for Beth Hart. She played the biggest headline shows of her career so far, including to 12000 screaming fans in the Ziggo Dome in Amsterdam, a sold-out Royal Albert Hall in London and her first solo tour in the USA, which completely sold out. Riding high on this success, she's back with a stunning brand new studio album, War In My Mind, on which she has collaborated with Rob Cavallo (Dave Matthews Band, Phil Collins, Green Day, etc). The album sees Hart at her most passionate and emotive yet with bigger shows and festivals planned than ever.

Hart has had an incredible career, beginning with the release of a fistful of hit albums through the '90s, then reigniting in the post-millennium as both a solo artist and the head-turning vocalist for guitar heroes like Joe Bonamassa, Slash, Buddy Guy and long-time collaborator Jeff Beck. But it's in recent times that Beth has truly blossomed, selling out ever-larger venues in cities around the world, including New York, Los Angeles, London, Paris, Berlin, Milan, Amsterdam, and Copenhagen. She is recognized as one of the great live vocalists of our time, with a voice "reminiscent of Etta James and Janis Joplin" (Music Connection), topping Billboard's Blues Album Chart and receiving numerous GRAMMY nominations and Blues Music Awards.

compare all versions
CD
till release
12 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper
(P) (2019-09-27) Provogue Records /

CD
till release
12 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper
(P) (2019-09-27) Provogue Records /

CD Limited - Version info: Box with CD incl 2 bonus tracks and Beth Hart-themed coasters (2x), 2 postcards and 2 stickers!

2LPHQ
till release
12 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper
(P) (2019-09-27) Provogue Records /

2LPHQ
till release
12 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper
(P) (2019-09-27) Provogue Records /

Limited 2LP on 180 grams Light Blue vinyl in gatefold sleeve incl. download card

the fans recommend:
 
heavymetal rock virtguitar
heavymetal nwobhm rock
blues country rock soul southern
CD
11.09    
to wishlistto compare
versions [4]
BluSpecCD | 2LP [...]
CD
11.09    
to wishlistto compare
versions [9]
2LPHQ | 2LP | 2CD [...]
CD
12.33    
to wishlistto compare
versions [3]
LPHQ+7"LP | CDSHM [...]temporary cheaper -> more products [1]
 
CD
13.81    
to wishlistto compare
versions [6]
2LPHQ | 2CD | CD
    

 
fan recommends:
blues fusion jazz rock [605]
CD
9.61    
to wishlistto compare
blues fusion [1978]
CD
8.63    
to wishlistto compare
blues jazz [11413]
CD
11.59    
to wishlistto compare
blues rock [40769]
CD
5.76      
4.93    
to wishlistto compare
fusion jazz [15479]
CD
18.43      
12.33    
to wishlistto compare
fusion rock [7334]
CD
19.72    
to wishlistto compare
jazz rock [7437]
CD
8.13    
to wishlistto compare
 
main page | delivery | terms and conditions | contact us

copyright © 1999-2019 fan.pl