Internetowy sklep z płytami z muzyką - FaN
new release | pre release | reissue | promo | sale | terms and conditions |delivery
to favorite

polski
 
wersja polska
    EUR USD GBP
 
Log in 
Styles 
New release 
Pre-release 
Search
 
exact phrase
 
 
 

Items: 0
Amount: 0.00 EUR

 
 

 

 
 
 Items: 0

clear
 
Christmas music 


Music for driving 

Music for work 

Music for gym 

For gift 


Music for children 


audiophile & HD 


movies on DVD and BluRay 


merchandise 


Various dance 

Various pop 

Various rock 

Vinyls 

Vinyls
super offer !!!
 

Maxi-singles 

Overstock 

Boxes 

Campaigns 

Cheap CDs 

Cheap MCs sale Music press 

Books 

 
hard & heavyalternativerockBluesRockArtRockpopmuzyka klubowa
Juno To Jupiter - Vangelis
Juno To Jupiter - Vangelis
 

tracklists of Vangelis Juno To Jupiter

1.Atlas' Push
2.Inside Our Perspectives
3.Out In Space
4.Juno's Quiet Determination
5.Jupiter's Intuition
6.Juno's Power
7.Space's Mystery Road
8.In The Magic Of Cosmos
9.Juno's Tender Call
10.Juno's Echoes
11.Juno's Ethereal Breeze
12.Jupiter's Veil Of Clouds
13.Juno Queen Of The Gods/Hera
14.Zeus Almighty
15.Jupiter Rex
16.Juno's Accomplishments
17.Apo 22
18.In Serenitatem

 

 

Vangelis
Juno To Jupiter(P) (2021-09-23)

CD cardboard
CD markPolishPrice

[compact disc]
price: 8.64 EUR add to cart
ships in: 2 days    
        
Nowy album Vangelisa "Juno to Jupiter" (Decca Records).

Album powstał z inspiracji misją eksploracji Jowisza NASA, z wykorzystaniem sondy kosmicznej o nazwie Juno. Jest to wielowymiarowa muzyczna podróż prowadzona głosem gwiazdy opery Angeli Gheorghiu. Album zawiera dźwięki, które dotarły na Ziemię z Jowisza za pośrednictwem sondy Juno, która nadal bada planetę i jego księżyce, oddaloną o 780 milionów kilometrów od Ziemi.

Misja Juno, jedna z najtrudniejszych i najbardziej ambitnych naukowych misji planetarnych NASA, swoją nazwę dostała od mitologicznej bogini Hery, matki bogów i ludzi, a także żony Zeusa, której imię w rzymskiej mitologii brzmi Juno.
----- more -----
Jowisz (Jupiter), odpowiednik greckiego Zeusa, był ojcem bogów i ludzi. Aby ukryć swoje psoty, Jowisz zakrył się welonem chmur. Jednak Hera/Juno, dzięki swoim mocom, była w stanie zajrzeć przez chmury i odkryć działania męża. W podobny sposób sonda Juno zagląda pod chmury, ujawniając strukturę, historię planety oraz sposób uformowania się naszego Układu Słonecznego.

"Chciałem pokazać charaktery Jowisza/Zeusa oraz Hery/Juno, których w mitologii greckiej łączył szczególny związek. Poczułem, że Zeus/Jowisz powinien być ukazany poprzez instrumentalny dźwięk, gdzie muzyczne prawa zamieniają chaos w harmonię, która wszystko wprawia w ruch i budzi do życia. W przeciwieństwie do niego, Hera/Juno potrzebowała głosu. Angela Gheorghiu opowiada o misji na planetę Jowisz, nadając głos Herze/Juno, w zapierający dech w piersiach sposób.'' - Vangelis

W lipcu tego roku przypada piąta rocznica wejścia sondy Juno na orbitę Jowisza. Juno, wystrzelona w 2011 roku ze stacji sił powietrznych Cape Canaveral, dotarła do Jowisza 4 lipca 2016 roku. Ze względu na swoje znaczenie misja, której ukończenie pierwotnie zaplanowano na 31 lipca tego roku, została przedłużona przez NASA i teraz Juno będzie kontynuować badanie Jowisza w jego pełnym układzie, wraz z księżycami, aż do września 2025 roku.

Dzięki uprzejmości NASA, głosy wzbogacające ścieżki dźwiękowe albumu to między innymi naukowcy Randall Faelan (Lockheed Martin, kierownik ds. eksploracji w czasie rzeczywistym), Chris Leeds (Lockheed Martin, starszy inżynier telekomunikacji), Jennifer Delavan (Lockheed Martin, inżynier systemów statków kosmicznych) i Matt Johnson (kierownik misji Juno, JPL/Caltech).

Vangelis to jeden z prekursorów muzyki elektronicznej, który dzięki swojej niezwykłej wyobraźni i eksperymentalnego podejścia do muzyki, nieustannie łączy świat akustyczny i elektroniczny. Jego elektroniczno-symfoniczne orkiestracje tworzące najnowszy album są tego najlepszym dowodem. Dzięki nim artysta zabiera nas w zapierającą dech w piersiach i jednocześnie kojącą, muzyczną podróż. Charakterystyczne wykorzystanie syntezatorów, odważne riffy instrumentów dętych, jak również przestrzenne brzmienie smyczków, nadają tajemniczości nieznanych obszarów kosmosu. Ta muzyczna wyprawa upamiętnia wszystkich tych, którzy zajmowali się i nadal zajmują obserwacją i eksploracją gwiazd, planet i Wszechświata oraz tych, którzy poświęcili swoje życie, aby poznać tajemnice Układu Słonecznego.

"Muzyka w filmie odgrywa kluczową rolę w przekazywaniu uczuć. Jest to oczywiste dla wszystkich filmowców, ponieważ muzyka dotyka naszych dusz w sposób, który znacznie przewyższa wrażenia wizualne. Tak jest w przypadku wielu filmów, do których Vangelis skomponował muzykę. Tak samo jest w przypadku Juno to Jupiter, który nadaje nowy wymiar naszym relacjom z naturą i dążeniem ludzkości do przekraczania ziemskich granic, by dosięgnąć tego co jest obecne w układzie słonecznym, a także poza nim.'' - dr Scott Bolton, główny badacz misji Juno

Vangelis, nie posiadając wykształcenia muzycznego, zaczął grać na pianinie w wieku czterech lat, a w wieku sześciu lat dawał publiczne koncerty prezentując na nich własne kompozycje. Od dzieciństwa Vangelis nieustannie komponuje muzykę. Wydał ponad czterdzieści albumów i stworzył ponad dwadzieścia ścieżek dźwiękowych do filmów i programów telewizyjnych, a także dwa balety, jeden spektakl tańca współczesnego, sześć sztuk teatralnych i trzy symfonie chóralne. Ponadto jest twórcą znaczącego widowiska audiowizualnego.

Muzyka Vangelisa jest często powiązana z tematami naukowymi, historycznymi i odkrywczymi. Oprócz nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej do "Rydwanów ognia" (Chariots of Fire) oraz wspaniałej ścieżki muzycznej do "Blade Runner", napisał symfonię chóralną "Mythodea" z myślą o misji NASA na Marsa z 2001 roku, a także do filmów takich jak "Antarktyka" (Antarctica), "1492: Wyprawa do raju" (1492: Conquest of Paradise) czy "Aleksander" (Alexander). Vangelis współpracował również z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) nad swoim albumem Rosetta. Taką samą nazwę miała kosmiczna misja lądowania sondy na komecie. ESA wysłała także w przestrzeń kosmiczną utwór napisany przez Vangelisa, skomponowany specjalnie dla zmarłego profesora Stephena Hawkinga, jako znak szacunku i pamięci. Jego muzyka została również wykorzystana w serialu dokumentalnym Carla Sagana - Cosmos: A Personal Voyage.

NASA uhonorowała Vangelisa medalem za zasługi. Ponadto Organizacja Międzynarodowej Unii Astronomicznej - Minor Planet Center nazwało Asteroidę 6354, która znajduje się między Jowiszem a Marsem "Vangelis", na cześć artysty. Organizacja chciała w ten sposób docenić wpływ jego twórczości na propagowanie kosmicznych odkryć.

"Vangelis skomponował muzykę do wszystkich nagrań wideo sondy Juno i do filmów dokumentalnych [...]. Nieczęsto zdarza się, by laureata Oscara (i wielu innych nagród) inspirował do pisania "kosmicznej" muzyki. W taki sposób osiągnięcia misji Juno zostały wsparte przez wyjątkowy talent muzyczny Vangelisa. To libretto jest kontynuacją historii Juno..." - Stamatios (alias Tom) Krimigis, główny badacz, Voyager 1 i 2
Największym życzeniem Vangelisa jest, abyśmy nie zapominali, że wszechświat i kosmos jest naszą nadzieją i przyszłością. Musimy uważać, by nie popełniać w przestrzeni tych samych błędów, które popełnialiśmy na naszej planecie. To jedyna szansa, jaką mamy - to nasza przyszłość.other versions of Vangelis Juno To Jupiter

compare all versions
Juno To Jupiter - VangelisCD
2 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper
(P) (2021-09-23) 028948565115

Juno To Jupiter - VangelisCD
5 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper

Juno To Jupiter - VangelisCD
14-28 days
to wishlistto comparelet me know when cheaper

Juno To Jupiter - Vangelis2LPHQ
pre-issues
to wishlistto compare
(P) 2020 (2022-02-04) Decca Records Company / 028948550289

the fans recommend:
 
dark hard rock heavymetal rock
hard rock progressive rock symphonic
dance electronica new age symphonic
Heaven & Hell - Black Sabbath
CD
9.32    
to wishlistto compare
versions [18]
CDSHM | LPHQ [...]
R40 -Live - Rush
3CD
26.36      
17.06    
to wishlistto compare
versions [4]
3CD+DVD | 3CD+BR | 3CD
Geometry Of Love - Jean Michel Jarre
CD
9.99      
9.10    
to wishlistto compare
versions [2]
CDtemporary cheaper -> more products [14]
 
Chariots Of Fire - Vangelis
CD
7.23      
4.09    
to wishlistto compare
versions [6]
CD
Chariots Of Fire-Music From The Stage Show - Vangelis
CD
10.63      
4.09    
to wishlistto compare
versions [2]
CD
Rosetta - Vangelis
CD
10.63      
7.73    
to wishlistto compare
versions [3]
2LP | CDbiography & document -> more products [5]
 
Vangelis - Cover Version - Tribute to Vangelis
CD
2.96    
to wishlistto compare
    

 
fan recommends:
electronica instrumental new age [530]
Sessions VI - Tangerine Dream
CD
17.29    
to wishlistto compare
electronica instrumental [735]
Empty - Nils Frahm
LP
23.88    
to wishlistto compare
electronica new age [2866]
Nocturnes - Music For Two Pianos - Craig Armstrong
CD
17.06    
to wishlistto compare
instrumental new age [1224]
Gulf Coast Blues & Impressions 2- A Louisiana - George Winston
CD
19.56    
to wishlistto compare
 
main page | delivery | terms and conditions | contact us

copyright © 1999-2021 fan.pl