Internetowy sklep z płytami z muzyką - FaN
new release | pre release | reissue | promo | sale | terms and conditions |delivery
to favorite

polski
 
wersja polska
    EUR USD GBP
 
Log in 
Styles 
New release 
Pre-release 
Search
 
exact phrase
 
 
 

Items: 0
Amount: 0.00 EUR

 
 

 

 
 
 Items: 0

clear
 


Music for driving 

For gift 

Music for children 


audiophile & HD 


movies on DVD and BluRay 


merchandise 


Various dance 

Various pop 

Various rock 

Vinyls 

Vinyls
super offer !!!
 

Maxi-singles 

Overstock 

Boxes 

Campaigns 

Cheap CDs 

Cheap MCs sale Music press 

Books 

 
hard & heavyalternativerockBluesRockArtRockpopmuzyka klubowa
Straight Edge - Historia Hardcore'u Na Trzeźwo - Tony Rettman
Straight Edge - Historia Hardcore'u Na Trzeźwo - Tony Rettman
 

 

 

Tony Rettman
Straight Edge - Historia Hardcore'u Na Trzeźwo(P) 2020

book
ships in: 24 hours    
        

Straight Edge - Historia hardcore'u na trzeźwo
okładka
Tony Rettman
336 stron + wkładka ze zdjęciami, miękka oprawa


"Tym, co odróżnia hardcore od punka, jest to, że punk krzyczał: 'Rozwalmy ten świat', podczas gdy hardcore postulował: 'Zróbmy z nim coś, bądźmy silni i skoncentrowani'.
- TOBY MORSE, H2O

"Chcieliśmy wszcząć rewolucję. Uwielbialiśmy moc i żywiołowość hardcore'u, ale absolutnie nie pociągał nas cały ten autodestrukcyjny etos punka. Interesowało nas za to bycie zdrowym, w formie oraz mądre i dobre życie bez używek".
- JOHN PORCELLY, YOUTH OF TODAY

"Straight edge stało się religią, a świadomość bycia jednym z jej mimowolnych założycieli jest bardzo osobliwym uczuciem".
----- more -----

- JEFF NELSON, MINOR THREAT

Począwszy od rewolucyjnego wezwania Minor Threat w 1981 roku, trzeźwy i pozytywnie myślący hardcore'owo-punkowy ruch nurtu straight edge zakorzenił się i rozkwitł w latach 80., stając się jedną z najbardziej trwałych, a zarazem wciąż błędnie pojmowanych subkultur. Zjawisko straight edge stworzyło własne brzmienie i wizerunek obejmujące wegetarianizm, a w późniejszym okresie powstanie bojówkarskiego odłamu. Gdy ukute w Waszyngtonie przesłanie "nie piję, nie palę" docierało do Bostonu, Kalifornii i Nowego Jorku, rozprzestrzeniając się ostatecznie po całym świecie, wyznawcy straight edge starali się określić podstawowe ideały i granice czegoś, co stanowi być może najdoskonalszą formę ruchu młodzieżowego.

Tony Rettman śledzi historię nurtu straight edge od jego szczeniackich początków po stabilnie ugruntowaną kontrkulturę poprzez celne relacje z pierwszej ręki trzeźwo myślących i zawsze czujnych członków Minor Threat, SS Decontrol, Youth Of Today, DYS, Slapshot, Uniform Choice, 7 Seconds, Stalag 13, Justice League, Chain Of Strength, No For An Answer, Insted, Gorilla Biscuits, Judge, Bold, Lńrm, Brotherhood, Shelter, H2O, Half Off, Raid, Strife, Earth Crisis, Vegan Reich, Mindset, Stop and Think, Mouthpiece, Floorpunch, Ten Yard Fight, Mental, Refused, Trial, Have Heart, Praise, Clear, The Geeks i wielu innych.

Tony Rettman jest autorem NYHC: New York Hardcore 1980-1990 i Why Be Something That You're Not: Detroit Hardcore 1979-1985. Jego felietony pojawiają się w The Village Voice, The Guardian, The Wire, w ramach muzycznych warsztatów Red Bull Music Academy, oraz w wielu innych gazetach i serwisach internetowych. Tony Rettman jest także autorem tekstów i komentarzy umieszczanych we wkładkach do płyt Circle Jerks, Warzone, Crumbsuckers i Beyond, oraz gospodarzem podcastu Green Room Radio. Pod koniec lat 80. współredagował fanzin Common Sense, na potrzeby którego przeprowadzał wywiady z grupami takimi jak Youth Of Today, Gorilla Biscuits, Chain Of Strength, Insted, No For An Answer oraz wieloma innymi hardcore'owymi zespołami spod znaku straight edge. Rettman mieszka na północnym wybrzeżu nowojorskiej Long Island wraz żoną, dwoma kotami i niesprawnym jacuzzi.

"Straight edge traktuję poważnie - dlatego siedzę w tym już od 30 lat. Nadal nie potrzebuję drinka, żeby się rozluźnić czy zaszaleć. Nie potrzebuję dragów, żeby dopasować się do sytuacji lub dobrze się poczuć. Straight edge dał mi siłę, by radzić sobie ze wszystkim z otwartą przyłbicą, bez zabezpieczeń, pomocy, bez masek. Nie mam mętnych osądów ani wymówek, za którymi można się schować; jest tylko brutalnie trzeźwa rzeczywistość. Być może właśnie stąd sprawiam czasami wrażenie dupka o niewielkiej cierpliwości do bredni, nie jestem jednak ideałem".
- ANTHONY "CIV" CIVORELLI
the fans recommend:
 
dub reggae roots
alternative dub reggae ska
reggae
Handsworth Revolution - Steel Pulse
CD
8.19    
to wishlistto compare
versions [5]
LPHQ | 2CD | CD
Soulja Hooligans - Soulja Hooligans
CD
5.85    
to wishlistto compare
Poetry In Motion - Soja
CD
10.76    
to wishlistto compare
versions [3]
LP | CDgadgets -> more products [1]
 
Straight Edge - Historia Hardcore'u Na Trzeźwo - Tony Rettman
book
10.49    
to wishlistto compare
    

... Tony Rettman śledzi historię nurtu straight edge od jego szczeniackich początków po stabilnie ugruntowaną kontrkulturę poprzez celne relacje z pierwszej ręki trzeźwo myślących i zawsze czujnych członków Minor Threat, SS Decontrol, Youth Of Today, DYS, Slapshot, Uniform Choice, 7 Seconds, Stalag 13, Justice League, Chain Of Strength, No For An Answer, Insted, Gorilla Biscuits, Judge, Bold, Lńrm, Brotherhood, [...]
 
fan recommends:
hardcore punk [10009]
A World Of No Beauty + Thrown Into Oblivion - Disgust
2LP
29.24    
to wishlistto compare
hardcore punk [10009]
Turn Up That Dial - Dropkick Murphys
CD
11.70    
to wishlistto compare
hardcore punk [10009]
Splid - Kvelertak
CD
14.50    
to wishlistto compare
 
main page | delivery | terms and conditions | contact us

copyright © 1999-2021 fan.pl